پیگیری خرید

کلبه هور

0 (1 رای)

در قسمت غربی جزیره ی کیش مکانی فوق العاده زیبا و رویایی به نام کلبه هور قرار گرفته است. کلبه هور در اصل صخره های سنگی زیبایی می باشد که به این نام شهرت یافته است. در کنار کلبه هور انواع امکانات و آلاچیق هایی برای تفریح و استراحت مسافران و گردشگران عزیز در نظر گرفته شده است. غواصی یکی از پر طرفدارترین تفریحات در کلبه هور می باشد که می توانید دنیای رنگارنگ زیر آب، آبزیان خاص، لاک پشت ها، صدف ها و ... را در این بخش از جزیره مشاهده و غرق لذت شوید. دقت داشته باشید که عمق سایت از شمال به جنوب زیاد می شود. زمانی که به شمالی ترین قسمت برسیم یعنی در عمق هشت متری دریا و بین لاک پشت ها و ماهی های فوق العاده زیبا قرار گرفته ایم.

ماهی سنگسر، هامور، سرخو از انواع ماهی هایی می باشد که در سایت غواصی این نقطه می توان دید.

کلبه ی هور جزیره کیش مکانی آرامش بخش و آرام به دور از هرگونه استرسی می باشد. دیدن آب های زلال و تمیز در کنار غروب زیبای خورشید بسیاری از گردشگران را به این سمت می کشاند. شاید جالب باشد که بدانید این مکان اسمش را از روی کلبه ی قدیمی که برای استراحت ماهیگیران در گذشته بوده گرفته است.

لنجی که 10 ساله در 200 متری ساحل کلبه هور به گل نشسته!

بعد از کشتی یونانی، لنجی در 200 متری ساحل کلبه هور به گل نشسته که اکنون به جاذبه دیدنی تبدیل شده و نورپردازی های زیبای آن در شب حال و هوای خاصی را در این مکان ایجاد می کند. این لنج نمادی از رونق کسب و کار می باشد. بسیاری از گردشگران برای پیاده روی و استفاده از طبیعت بکر خاص به کلبه هور می آیند.

غار کلبه هور

غار پنج متری زیبایی در نزدیک کلبه ی هور می باشد که فقط رسیدن به آن از طریق غواصی ممکن است و باید اضافه کنم که در زمان مد کامل رفتن به این غار بسیار جذاب و هیجان انگیز می باشد. بسیاری از افراد این غار را جزوی از ساحل کلبه ی هور می دانند.

آب آشامیدنی در این منطقه

به کمک نیروی باد، آب آشامیدنی از عمق زمین بیرون می آید که انرژی خورشیدی باعث می شود که آن آب قابل شرب شود. گردشگران و مسافران می توانند از اجاق های خورشیدی تعبیه شده دیدن و برای مصرفشان استفاده کنند.

برخورد موج با صخره های سنگی کلبه ی هور منظره ای خیره کننده و خاص را به وجود می آورد و وجود حفره ها در این صخره باعث شده آب از این حفره ها بالا بیاید که بسیار جذاب و قشنگ می باشد.

امتیاز کلبه هور (0)

قیمت
0 از 10
خوشرویی کارکنان
0 از 10
دسترسی به نقاط مهم
0 از 10
تمیزی مجموعه
0 از 10

نظرات کاربران (1 نظر)

افشین
امتیاز 5
سلام وای خدای من سباس بخاطر کلبه هور کیش.صدای موج های ارتفاع بلند از یک متر تا سه متر می خورد به ساحل کلبه هور.دیدن انواع ماهی ها زیبا مآنند فرشته ماهی.جراح ماهی و انواع حیوانات دیگر متل لاک بشت.سفره ماهی های خطرناک که اصلا نباید به هیچ وجه در موقع غواصی در کلبه هور به آنها نزدیک شوند.کلبه هور بعد از مرکز غواصی مارینا در قسمت بارک ساحلی مرجان و سیمرغ کیش بهترین جای غواصی است.برای دیدن ماهی های زیبا و جانوران خطرناک متل سفره ماهی ها برق دار.و زهر دار .دو مدل خطرناک کیش هستن.و در کف ساحل و دریا کلبه هور تیغ طوطیا هم کم نیست.که نباید روی آنها با بگذاریم.تیغ زهر دار و خطرناک است.جای شماها خالی در ساحل کلبه هور در عمق آن یک غار زیبا در زیر دریا و کلبه هور بود.که به همراه دوستانم و آشنایی فنون ساده غواصی رفتیم تا حدود بنج الی شش متری دریای کلبه هور و اون غار زیبا را در زیر دریا دیدیم.خیلی زیبا بود یک سالن بر از آب .یا داخل یک آکواریوم بزرگ بر از ماهی های زیبا.خلاصه باید بروید و کلبه هور کیش و از نزدیک ببینید.ضمنا در کلبه هور رستوران خوبی دارد.آلاچیق های فراوان.و انواع مجسمه های سنگی.سقوط آزاد هم دارد.باتشکر احترام به شما افشین نجفی استان اصفهان